Endodoncja mikroskopowa

Home / Zabiegi / Profilaktyka stomatologiczna / Endodoncja mikroskopowa

Leczenie kanałowe zębów – Poznań

Ból zęba jest jednym z najczęstszych powodów wizyt u dentysty. W naszej klinice stomatologicznej w Poznaniu wykonujemy szereg zabiegów stomatologicznych. Od zwykłego usuwania próchnicy poprzez skomplikowane leczenie kanałowe. Wiemy również jak ważna jest skuteczna protetyka stomatologiczna – nasi najlepsi specjaliści są do Państwa dyspozycji.

W klinice Chillident przeprowadzamy zabiegi takie jak endodoncja mikroskopowa, czyli leczenie kanałowe pod mikroskopem. Zabieg poprzedzony jest wykonaniem zdjęcia rentgenowskiego.

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Jest to zabieg całkowitego chemicznego i mechanicznego wyczyszczenia kanałów zęba, a następnie ich wypełnienia materiałem stomatologicznym. Zabieg odbywa się w znieczuleniu i jest całkowicie bezbolesny.

W naszej klinice w Poznaniu do leczenia kanałowego używamy specjalistycznego mikroskopu endodontycznego, który pozwala na precyzyjne opracowanie wszystkich kanałów zębowych. Leczenie zębów pod mikroskopem umożliwia:

  • prawidłowe zlokalizowanie wszystkich kanałów zębowych,
  • dokładne oczyszczenie kanałów,
  • usunięcie zębiniaków z komory zęba,
  • udrożnienie zrośniętych kanałów i zlokalizowanie kanałów dodatkowych,
  • ewentualne powtórne leczenie kanałowe.

W klinice Chillident w Poznaniu dysponujemy nie tylko najnowocześniejszym sprzętem, ale zatrudniamy również szereg specjalistów różnych specjalizacji, którzy w razie potrzeby mogą ze sobą współpracować. W naszym gabinecie mają Państwo do dyspozycji również protetyka, który doradzi metody postępowania, gdyby konieczna była ekstrakcja zęba.