Licówki w Poznaniu

Home / Zabiegi / Stomatologia estetyczna / Licówki w Poznaniu

Czym są licówki stomatologiczne i po co się je zakłada?

Licówki to bardzo cienkie płytki wykonywane z materiału dentystycznego (najczęściej z porcelany), przyklejane na powierzchnię zęba. Dzięki nim możemy zamaskować wiele niedoskonałości, a także:

  • zmienić kolor,
  • wyregulować kształt zębów,
  • ustalić ich odpowiednią długość,
  • odbudować brakujące fragmenty zębów.

Licówki doskonale maskują również przebarwienia i pokrywają plomby.

Jak zakładane są licówki?

Pierwszą i podstawową oceną, jakiej dokonuje lekarz stomatolog, jest stan uzębienia pacjenta. Jeśli zęby są zdrowe, do założenia licówek wystarczą zazwyczaj dwie wizyty. Jeśli nie – pacjent musi najpierw wyleczyć wszystkie zęby, a dopiero potem pomyśleć o założeniu licówek.

Licówki zakładane są na dwa sposoby:

  1. Sposób pierwszy wymaga wcześniejszego szlifowania szkliwa, by zrobić miejsce na licówkę. Szlifowanie jest również konieczne, jeśli chcemy zmienić kształt lub rozmiar zęba.
  2. Drugim sposobem jest założenie licówek bez ingerencji w tkanki zęba. Przed pobraniem wycisku zęby są jedynie delikatnie polerowane. Jest to doskonały sposób na zmianę koloru zęba lub jego długości.

W klinice stomatologicznej w Poznaniu oferujemy szeroki zakres usług związanych ze stomatologią estetyczną. Odwiedzając Poznań, zajrzyj do naszej kliniki i sprawdź, co mamy Ci do zaoferowania.