Wybielanie zębów

Home / Zabiegi / Stomatologia estetyczna / Wybielanie zębów

Jak skutecznie, profesjonalnie i trwale wybielić zęby?

Wybielanie zębów jest jednym z najbardziej pożądanych zabiegów stomatologii estetycznej. Wielu z nas chce się cieszyć pięknymi, białymi zębami. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne w codziennych relacjach z innymi osobami jest pierwsze wrażenie. Zadbane zęby, piękny uśmiech i zdrowa cera to gwarancja sukcesu.

W naszej klinice Chillident w Poznaniu zdajemy sobie sprawę z tego, że wybielanie zębów może być kosztowne. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa atrakcyjną ofertę, dostępną na każdą kieszeń.

Dlaczego moje zęby zmieniają kolor?

Przyczyn przebarwienia zębów może być wiele. Do najpopularniejszych należą:

  • wiek – z biegiem lat zęby ciemnieją. Spowodowane jest to ścieraniem się szkliwa i odkładaniem barwników w zębinie.
  • kolor kości – każdy z nas posiada wrodzony, indywidualny kolor zębów. Barwa kości może się wahać od żółtej aż do zielonkawo-szarej.
  • nawyki żywieniowe – jeśli spożywamy duże ilości kawy, herbaty, coli czy czerwonego wina nasze zęby bardzo szybko się przebarwiają i tracą swój naturalny kolor.
  • palenie papierosów – zawarte w nikotynie brązowe barwniki mają bardzo niekorzystny wpływ na nasze zęby. Nie bez przyczyny palacze mają nie tylko żółte zęby, ale i skórę palców, w których trzymają papierosy.

Czy mogę wybielić zęby metodą domową?

Wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym, o ile jest przeprowadzone we właściwy sposób. Często domowe sposoby czyszczenia zębów, bardzo ingerują w ich zewnętrzną część. By nie uszkodzić sobie szkliwa, czyszcząc zęby domowymi sposobami, warto skorzystać z porad specjalisty.

W klinice Chillident w centrum Poznania pracują najlepsi specjaliści w zakresie stomatologii estetycznej. Jeśli nie mieszkasz w stolicy Wielkopolski, zadzwoń do nas, kiedy będziesz odwiedzać Poznań i umów się na konsultację.