Zabiegi

Diagnostyka RTG

Dzięki diagnostyce RTG współcześni stomatolodzy mogą uzyskać informacje, które są niedostępne, jeśli zastosuje się inne metody diagnostyczne. Rentgen stomatologiczny ułatwia i przyśpiesza leczenie stomatologiczne. Poza tym jego wykonanie jest komfortowe dla pacjenta, nie działa stresująco i nie powoduje bólu. Dlatego stomatolodzy z kliniki ChilliDent w Poznaniu wykonują swoim pacjentom zdjęcia rentgenowskie zębów, stosując przy tym nowoczesną aparaturę, która pozwala zobrazować stan uzębienia.
Doza promieniowania podczas zabiegu jest minimalna i nie szkodzi zdrowiu, także najmłodszych pacjentów
(choć im powinno się zredukować częstotliwość wykonywania zdjęć diagnostycznych).

Rentgen stomatologiczny zębów:

Zdjęcia rentgenowskie zębów znacznie przyspieszają proces diagnozowania, oceniania stanu zębów, kości czy zatok szczękowych. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem komputerowym istnieje możliwość dokonania symulacji leczenia, m.in. implantologicznego.

Z tej nowoczesnej metody korzystają stomatolodzy w naszej klinice Chillident, znajdującej się w centrum Poznania, usprawniając etap konsultacji i zaplanowania leczenia. Rentgen zębów pozwala bowiem szybciej i pewniej ustalić, co dokładnie dolega pacjentowi. Poza tym, nie zaburza relacji na poziomie stomatolog-pacjent, a wręcz przeciwnie – pacjent łatwiej akceptuje konieczność wykonania zabiegu. Na dodatek diagnostyka RTG umożliwia oglądanie zdjęć w gabinecie stomatologicznym, bezpośrednio przy pacjencie, w trakcie wizyt oraz dzięki niej można przetworzyć zdjęcia do celów diagnostycznych lub dokumentacyjnych. Przebieg leczenia jest wtedy mniej skomplikowany i łatwiejszy do przeprowadzenia pod względem formalnym.

Jeśli potrzebujesz wykonać rentgen zębów w Poznaniu, umów się na wizytę w klinice Chillident. Na miejscu będziesz mieć też możliwość skonsultowania się z lekarzem stomatologiem.