Zabiegi

Implanty zębowe

implanty zębowe

Implantologia to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin stomatologii

Implanty zębowe, które wykonać można na terenie placówki ChilliDent w Poznaniu, stanowią najlepsze rozwiązanie dla wszystkich Pacjentów, którzy zmagają się z utratą uzębienia. Za ich pomocą zastępowana jest nie tylko korona, ale również korzeń zęba. Efekt jest bardzo naturalny, estetyczny i w pełni zadowalający. Implanty stosowane w ChilliDent Poznań są zamocowane w taki sposób, aby zapewniać Pacjentowi maksymalny komfort. Nie ma również potrzeby opracowywania sąsiednich zębów. Implant staje się częścią kości, natomiast w trakcie gryzienia obciąża ją w bardzo podobny sposób, jak naturalny ząb. W rezultacie kość nie zanika.

Implanty zębów dostępne w ChilliDent Poznań pozwalają na odzyskanie pięknego uśmiechu, większej pewności siebie oraz doskonałego samopoczucia. Sam zabieg wykonywany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Nie jest bolesny, a ewentualne dolegliwości, które pojawić mogą się po jego zakończeniu, mijają bardzo szybko.

Zalety i korzyści implantoprotetyki

Dlaczego warto zainwestować w implanty zębowe?

Implanty Poznań – atrakcyjny cennik

Implanty, które oferujemy Pacjentom w ChilliDent Poznań, to przede wszystkim doskonała jakość, pełen profesjonalizm i atrakcyjna cena. Wykonane są z tytanu, który jest materiałem całkowicie biokompatybilnym. W rezultacie dochodzi do integracji implantu z kością szczęki lub żuchwy. To bardzo estetyczne i trwałe rozwiązanie, które pozwala na proste utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Dodatkowo Pacjent zyskuje możliwość odczuwania temperatury, smaku i konsystencji spożywanych pokarmów, jak ma to miejsce w przypadku naturalnego zęba.

Cennik implantów dostępny jest za pośrednictwem strony internetowej naszej placówki ChilliDent Poznań. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferowanych przez nas usług. Zabiegi stomatologiczne wykonywane są przez personel posiadający dużą wiedzę i doświadczenie zawodowe. Implanty zębowe w naszej placówce to konkurencyjna cena oraz najlepsza jakość przekładająca się na pełne zadowolenie naszych Pacjentów.

Cennik implantów zębowych

wszystkie kwoty zawarte w cenniku przedstawione są w polskich złotówkach

powyższe ceny obejmują znieczulenie

ceny usług nieujętych w cenniku ustalane są indywidulanie z lekarzem prowadzącym

ceny zawarte w „widełkach” wynikają ze stopnia trudności zabiegu oraz ilości zużytego materiału i mogą ulec przekroczeniu ceny maksymalnej

Implanty zębowe Poznań

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Dodaje on pewności siebie, a jednocześnie potrafi zdziałać cuda. Tylko nieliczni mogą pochwalić się perfekcyjnymi, białymi zębami – często jest to dzieło stomatologii estetycznej. W niektórych przypadkach zabiegi tego rodzaju są niemalże niezbędne. Utrata zęba, braki w uzębieniu są nie tylko przyczyną kompleksów, ale nieraz mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie. Na szczęście dzisiaj istnieją metody, które rozwiążą ten problem- implanty zębowe sprawdzają się nawet w najbardziej skomplikowanych przypadkach!

W artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania!

Implant zęba – czy warto?

Przyczyn utraty zęba lub zębów może być wiele. Najczęściej myślimy, że jest to kwestia zaniedbań, niemniej nieraz sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana. Czasami rzeczywiście nie da się uratować zęba, który np. został zaatakowany przez próchnicę i nie był leczony, ale równie często do utraty zęba przyczynia się choroba czy też wypadek.

W każdej z tych sytuacji problem jest poważny. Brak zęba powoduje dyskomfort i kompleksy, nieraz nawet problemy w pracy czy w życiu osobistym. Może również niekorzystnie odbijać się na zdrowiu. Najlepszym rozwiązaniem tych problemów są implanty zębów. Cena często staje się czynnikiem odstraszającym. Na wstępie jednak dobrze zorientować się, jak naprawdę wyglądają koszty, gdyż w tej kwestii powielana jest opinia, że tylko nielicznych pacjentów stać na taki luksus. Należy podkreślić, że zabieg wykonuje się jeden raz, a efekt jest trwały.

  • Wygląd

Implanty zębowe to rozwiązanie dające świetny efekt. Po zabiegu całość wygląda atrakcyjnie i naturalnie. Dopracowany zostaje każdy detal. Wstawiony ząb niczym się nie wyróżnia – korona na implantach wygląda tak, jak nasze naturalne uzębienie.

  • Stan zdrowia

Implanty zębowe w przeciwieństwie do innych metod, nie obciążają pozostałych zębów – nie wymagają one szlifowania. Dzięki temu ząb jest prawidłowo obciążony, co umożliwia prawidłowe gryzienie pokarmów. Czynniki te mają niebagatelny wpływ na ogólny stan zdrowia. W przypadku protez zębowych całkowitych, spożywanie posiłków jest utrudnione.

  • Dbanie o higienę jamy ustnej

Posiadając implant zęba, nie ma się problemów z higieną jamy ustnej. Wstawiony ząb myje się standardowo, jak naturalne uzębienie. Szczotkując zęby, nie odczuwa się żadnej różnicy. Dbanie o higienę przebiega bezproblemowo – niezbędne jest regularne mycie zębów, sięganie po nić dentystyczną i stosowanie płynu do płukania ust.

  • Możliwość normalnego jedzenia i gryzienia składników

Braki w uzębieniu powodują, że spożywanie posiłków staje się trudne, a w przypadku niektórych produktów jest po prostu niemożliwe. Zakładając implant, możemy skutecznie pozbyć się tego problemu. Po zabiegu można bez obaw sięgać po naprawdę twarde produkty.

  • Trwałość i solidność

Implanty zębowe to rozwiązanie trwałe. Są one bardzo wytrzymałe i solidnie wykonane. Po wszczepieniu pacjent może zapomnieć o nich – raz założony implant służy przez długie lata. Należy podkreślić, że implanty są wykonane z materiałów najwyższej jakości.

Przed wstawieniem implantu zębowego, dobrze wiedzieć, jak ten proces dokładnie wygląda. Dzięki temu nic nas nie zaskoczy i jednocześnie będziemy wiedzieć, na jakim etapie jesteśmy. Na samym początku należy wykonać diagnostykę. Stomatolog po szczegółowym zapoznaniu się z sytuacją pacjenta ocenia, czy można wstawić implant zeba w konkretnym przypadku. Niezbędne jest również doprowadzenie dziąseł do odpowiedniego stanu. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to można się przygotować na cały proces.

Implant zębowy to odpowiednik korzenia zęba. Jest on zrobiony z tytanu. Na nim umieszcza się koronkę, która prezentuje się naturalnie – jest ona wykonana tak, by jak najlepiej pasowała do uzębienia.

Wstawienie implantu jest skomplikowanym procesem. Na wstępie wykonuje się nawiercenia w tkance kostnej – tam zostanie umieszczony implant. Jego dolna część jest zrobiona z tytanu. Szwy są zdejmowane mniej więcej po tygodniu. Po tym czasie wszystko się goi i następuje połączenie implantu z kością. Następnie wstawia się śrubę gojącą, która pozwala ukształtować dziąsła pod kątem korony zęba. By zamontować koronę na implancie, niezbędne jest pobranie wycisku. Wstawienie koronki jest ostatnim etapem. Pacjent ma zapisane odpowiednie przeciwbólowe leki, dzięki którym nie będziemy odczuwać, że przeszliśmy zabieg stomatologiczny. Należy pamiętać, że po wstawieniu zęba trzeba dbać o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzać dentystę.

Zabieg wstawienia implantów u 97% pacjentów kończy się sukcesem. Zdecydowanie się na implant nie tylko oznacza pozbycie się kompleksów, ale również spokój na wiele lat.

Stomatologia nieustannie się rozwija i jest w stanie rozwiązać większość problemów z uzębieniem – także z ubytkami. Na implanty decyduje się mnóstwo osób, jednakże na wstępie pojawia się masa pytań. Pierwsze z nich brzmi oczywiście „Czy wstawianie implantu boli?”. Zabieg jest całkowicie bezbolesny – każdy pacjent otrzymuje znieczulenie. Rodzaj znieczulenia jest indywidualnie dopasowywany do osoby. Po wszczepieniu implantów pacjent ma zapisane odpowiednie leki przeciwbólowe, dzięki czemu nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

Pytanie o koszt implantu często pojawia się jeszcze przed odwiedzeniem kliniki stomatologicznej. Tak naprawdę ciężko na wstępie na nie odpowiedzieć, gdyż wszystko jest uzależnione od wielu czynników. W ChilliDent na wstępie wykonujemy diagnostykę. Pierwsza wizyta to przegląd zębów i zdjęcie RTG. Następnie ustalany jest plan leczenia – pacjent dowiaduje się, jak szczegółowo wygląda i jak wszczepia się implant zęba. Cena obejmuje elementy takie, jak:

- struktura wykonana z tytanu, która uzupełnia ubytek oraz koronka – nakłada się ją na szkielet, czyli na strukturę

- szczegółowa diagnostyka i zabieg

Należy podkreślić, że cały zabieg jest wykonywany przy wykorzystaniu najnowszych, profesjonalnych urządzeń i sprzętów, gwarantujących dokładność. Wstawianiem zębów w ChilliDent zajmują się najlepsi specjaliści, posiadający ogromne doświadczenie zawodowe. Zadbają oni o każdy szczegół. Wszystko to ma wpływ na naturalny efekt, jaki uzyskujemy, inwestując w implant.

Cena implantu zębowego waha się pomiędzy 2500 – 3000 zł w zależności od materiałów, z jakich zostaną one wykonane. Ostateczny koszt jest ustalany jeszcze przed zabiegiem.

Naturalny efekt, pozbycie się kompleksów i wygoda – to argumenty potwierdzające, że naprawdę warto zapłacić za implanty zębowe.

Braki w uzębieniu zawsze powodują masę kompleksów i trudności. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, jeśli sprawa dotyczy ubytków z przodu. Implanty zębowe przywracają komfort codziennego funkcjonowania, nie wyróżniają się na tle pozostałych zębów i sprawiają, że wraca pewność siebie. Po zabiegu nie czujemy obcego ciała, dzięki czemu czujemy się naturalnie i na nowo cieszymy się pięknym uśmiechem.