Zabiegi

Stomatologia estetyczna

Piękny uśmiech, nienaganny wizerunek to nasza wizytówka i nierzadko wstęp do kariery zawodowej. Piękny uśmiech to również wyższa samoocena, lepsze samopoczucie. Właśnie dyscyplina nazywana stomatologią estetyczną pomoże Państwu wykreować piękny, promienny uśmiech.

Oferta stomatologii estetycznej:

Wykorzystując ww. arsenał środków możemy:

Stomatologia estetyczna Poznań

Stomatologia estetyczna to wybawienie dla wszystkich marzących o hollywoodzkim uśmiechu. Medycyna nieustannie się rozwija – dzięki temu obecnie każda osoba może mieć równe, białe zęby, które staną się prawdziwą wizytówką. Jeśli Twoje uzębienie jest przyczyną Twoich kompleksów, to receptą na ten uciążliwy problem jest stomatologia estetyczna. Nasza klinika ChilliDent oferuje innowacyjne rozwiązania, które są w stanie poprawić uśmiech w każdej sytuacji. Na czym polega estetyka stomatologiczna? Co jest w stanie zaoferować dentysta estetyczny?

Na czym polega stomatologia estetyczna?

Poprawianie urody budzi różne emocje. Nieco inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o zęby. Tutaj nikt nie ma wątpliwości, że jeśli tylko istnieją ku temu możliwości, to warto zainwestować w swój uśmiech i w zęby. Nie wszyscy mogą się pochwalić idealnym naturalnym uzębieniem, bądź też takim, które zostało odpowiednio skorygowane poprzez aparat ortodontyczny. Dentystyka estetyczna skoryguje wszelkie niedociągnięcia i poprawi stan uzębienia. Jej celem jest osiągnięcie perfekcyjnego efektu wizualnego. Warto podkreślić, że wszelkie czynności z tym związane powinny być wykonywane na zdrowych zębach – tym samym najpierw leczy się to, co ma zostać poddane korekcie.

Jak sprawić by uśmiech był bielszy

Jak wyglądają poszczególne czynności, które sprawią, że uśmiech będzie idealny? Piękne zęby kojarzą się z perfekcyjną bielą. Zabiegiem, który pozwoli ją uzyskać, jest:

  • wybielanie zębów nakładkowe

 

Metoda ta cieszy się ogromną popularnością głównie ze względu na trwały rezultat. Na wstępie pobierany jest odcisk zębów oraz szczęki. Nakładka jest wykonana dokładnie, z dbałości o każdy detal. Napełnia się ją żelem wybielającym i zakłada na zęby. Czas noszenia nakładki jest uzależniony od tego, co zaleca stomatolog estetyczny – na ogół jest to kilka godzin dziennie. Podczas trwania procesu należy unikać napojów i pokarmów pozostawiających osad i odbarwiających zębów.

  • wybielanie zębów w gabinecie

 

Jeśli pacjentowi zależy na błyskawicznym efekcie, to dobrym rozwiązaniem jest wybielanie zębów w naszym gabinecie podczas jednej wizyty. Zabieg polega na nałożeniu żelu na zęby oraz na naświetleniu preparatu lampą. Dziąsła są oczywiście zabezpieczone przed działaniem żelu.

Korekta zębów

Stomatologia estetyczna przychodzi z pomocą również wówczas, gdy chce się „poprawić” uzębienie. Odbudowa zęba, pozbycie się diastem, wyrównanie, zmiana kształtu – wszystko to jest możliwe przy zastosowaniu licówek lub uzupełnienia materiałami kompozytowymi najnowszej generacji.

  • wypełnienie materiałem kompozytowym

 

Anatomiczne wypełnienie materiałem kompozytowym jest niezbędne w różnych sytuacjach. Metoda ja pozwala odbudować ząb, uzupełnić jego „brakującą” część.

  • licówki

 

Uzupełnienia protetyczne cieszą się ogromną popularnością i coraz więcej osób się na nie decyduje. Dentysta estetyczny z kliniki ChilliDent, w zależności od stanu uzębienia, może zaproponować licówki, mosty porcelanowe, korony pełnoceramiczne. Bez względu na wybraną opcję, zęby będą poprawiane przy wykorzystaniu najlepszych i najtrwalszych materiałów.