Zabiegi

Licówki porcelanowe i kompozytowe

Zdrowe i piękne zęby to powód do dumy. Pragnąc zadbać o śnieżnobiały uśmiech, warto regularnie uczęszczać na kontrolę stomatologiczną. W ten sposób można uniknąć wielu problemów zdrowotnych jak próchnica czy choroby przyzębia. Niestety zdarzają się sytuacje jak ukruszenie zęba, asymetrie lub przebarwienia. W takich przypadkach można skorzystać z pomocy stomatologii estetycznej, oferującej szereg uzupełnień protetycznych, w tym licówki dostępne w ChilliDent w Poznaniu

Licówki kompozytowe w ChilliDent – Poznań

Licówki kompozytowe to cienkie płytki (licówki) wykonane z takiego samego materiału, jaki wykorzystywany jest do wypełnień w ubytkach w zębie. Dopasowywane są one do zewnętrznej strony zębów, a czynności tej dokonuje w gabinecie lekarz stomatolog. Licówki dają natychmiastowy efekt pięknego, zdrowego uśmiechu. Co ważne, licówki kompozytowe dostępne są w wielu odcieniach, dzięki czemu bez problemu można dopasować je do naturalnej barwy zębów Pacjenta. Należy dodać, że wyróżniamy bezpośrednie i pośrednie licówki. Bezpośrednie nie wymagają specjalnych przygotowań do ich aplikacji, a cały proces jest bezpieczny i minimalnie inwazyjny. Z kolei pośrednie licówki kompozytowe wykonywane są przez laboratorium stomatologiczne, a jedyną różnicą pomiędzy wspomnianymi produktami jest proces nakładania licówek. Licówki kompozytowe polecane są w celu usunięcia problemów estetycznych, takich jak: przebarwienia, asymetria czy uszczerbek zęba. Rozwiązanie to charakteryzuje często atrakcyjna cena, a szacowana żywotność licówek to około pięć – siedem lat.

Licówki porcelanowe w ChilliDent w Poznaniu

Licówki porcelanowe to podobnie jak kompozytowe cienkie płytki, które wykonywane są z porcelany. Ich odcień również dobierany jest do koloru zębów, aby zachować spójność i naturalny wygląd uzębienia. Również ich kształt zostaje dopasowany do uzębienia pacjenta, ponieważ licówki mocowane są do zewnętrznej strony zęba. Licówki porcelanowe wykonywane są przez specjalne laboratorium, a stosuje się je w przypadku pęknięć szkliwa, przebarwień i innych problemów natury stomatologicznej. Jest to niewątpliwie trwałe rozwiązanie, które jednocześnie zapewnia bardzo naturalny wygląd. Żywotność licówek porcelanowych szacowana jest na około dziesięć do piętnastu lat.