Zabiegi

Stomatologia zachowawcza

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie zachowawcze w ChilliDent?

Zapraszamy! Pomożemy Tobie skutecznie pokonać lęk!

Podejmij odpowiednio wcześnie leczenie zachowawcze, aby uniknąć powikłań, bólu i leczenia kanałowego, które jest ostatnim etapem ratowania zęba.

Próchnica jest chorobą wywołana przez bakterie, nieleczona wywiera wpływ ogólnoustrojowy (choroby serca, nerek, skóry).

Korzyści z wcześnie podjętego leczenia zachowawczego:

Stomatologia zachowawcza Poznań

Wizyta u dentysty nie każdemu kojarzy się pozytywnie. Panicznego lęku przed przeglądem zębów, wiertłem dentystycznym, leczeniem i tym nieszczęsnym borowaniem można się w łatwy sposób pozbyć. Wystarczy wybrać ChilliDent – gabinet stomatologiczny w Poznaniu, w którym stosuje najnowsze rozwiązania dopasowane do potrzeb pacjenta. Stomatologia zachowawcza powinna być podstawą w pielęgnacji. Regularne wykonywanie przeglądu, leczenie, usuwanie na bieżąco ubytków – dzisiaj wszystkie te czynności można wykonać bezboleśnie. Na czym dokładnie polega stomatologia zachowawcza?

Bezbolesne leczenie zębów

Lęk przed dentystą można łatwo pokonać. Wystarczy wybrać się specjalistę z naszej kliniki, który ma doświadczenie w leczeniu osób z tak zwaną dentofobią (każda osoba przynajmniej raz w życiu tego doświadczyła). Wbrew pozorom odpowiednie podejście do pacjenta jest kluczowe. Ci, którzy obawiają się wiertła dentystycznego, często potrzebują więcej czasu na oswojenie się, dokładnego wytłumaczenia, co się dzieje i jakie czynności są podejmowane. Delikatny i dobry stomatolog zachowawczy jest w stanie pomóc w skutecznym pokonywaniu lęków związanych z leczeniem zębów. W ChilliDent znajdziesz najlepszych specjalistów, którzy udowodnią Ci, że wizyta u dentysty może być bezbolesna.

W każdym przypadku bardzo ważne jest szybkie podjęcie leczenia zachowawczego. Dzięki temu w porę można powstrzymać próchnicę i uniknąć leczenia kanałowego, nie wspominając już o ogromnym bólu. Ratowanie zęba na ostatnim etapie nie zawsze jest łatwe. Bagatelizowanie stanu jamy ustnej, unikanie przeglądów może mieć poważne konsekwencje. Nieleczona próchnica ma wpływ choćby na stan organizmu, infekcje bakteryjne i nie tylko.

Odpowiednio wcześnie podjęte leczenie zachowawcze pozwala zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Wyleczone zęby to większa pewność siebie, ładny uśmiech oraz oczywiście świeży oddech.

Podstawowe usługi dentystyczne

Stomatologia zachowawcza wygląda obecnie zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj usunięcie próchnicy, ubytków może być bezbolesne. Niezwykle ważne są również wypełnienia ubytków. Czynność ta jest wykonywana w oparciu o indywidualną sytuację pacjenta. Stomatolog zachowawczy z ChilliDent zawsze zaproponuje najlepsze rozwiązanie, co jest szczególnie istotne w przypadku nadwrażliwości. Wypełnienie jest dokładne i estetyczne. Dzięki temu efekt po odbudowie tkanek zęba zachwyca.

Dobry dentysta poradzi sobie z leczeniem zębów z próchnicą i z niepróchnicowymi ubytkami. Idąc na wizytę do kliniki ChilliDent, można również liczyć na pomoc w zakresie leczenia chorób dziąseł, zmian w obrębie błony śluzowej, zapalenia tkanek przyzębia. Stomatologia zachowawcza obejmuje swym zasięgiem zarówno metody profilaktyczne, jak i inwazyjne, czyli związane z leczeniem. Wśród podstawowych usług świadczonych w tym zakresie są konsultacje, przegląd, wypełnienie światłoutwardzalną plombą, wypełnienie czasowe, piaskowanie, fluoryzacja, usuwanie osadu, lakowanie, leczenie kanałowe.