Zabiegi

Endodoncja mikroskopowa

Stomatologia jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny, wprowadzających na rynek coraz to nowocześniejsze metody leczenia zębów. Nie da się ukryć, że leczenie kanałowe zębów za pomocą mikroskopu to jedna z najpopularniejszych metod leczenia stomatologicznego, dzięki której pacjenci mogą cieszyć się zdrowym uśmiechem i uratowaniem nawet bardzo zniszczonych procesem zapalnym lub próchnicą zęby. Jeśli poszukujesz profesjonalnego gabinetu, w którym w bezpiecznych warunkach poddasz się zabiegowi endodoncji, to Poznań jest miastem, w którym odwiedzisz naszą klinikę i skonsultujesz się ze specjalistami w tej dziedzinie.

endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa w naszej klinice w Poznaniu a tradycyjne leczenie kanałowe

Zastanawiasz się, czym różni się tradycyjne leczenia kanałowe od endodoncji mikroskopowej? Poznań to miasto, w którym znajdziesz naszą klinikę Chillident i umówisz się na wizytę ze specjalistą z tejże dziedziny. Endodoncja mikroskopowa przeprowadzana jest przy użyciu specjalistycznego mikroskopu oraz endometru i rvg, który umożliwia dokonanie pomiaru długości kanału korzenia. Jest to zdecydowanie jedna z najskuteczniejszych i najdokładniejszych metod leczenia stanu zapalnego zęba, umożliwiająca stomatologowi staranne oczyszczenie oraz zdezynfekowanie kanału.

Korzyści płynące z leczenia kanałowego:

Endodoncja mikroskopowa, czyli skuteczne leczenie kanałowe

Stosowane w stomatologii metody leczenia bywają bardzo różne. W przypadku zębów dotkniętych niewielką próchnicą zazwyczaj wystarczy stomatologia zachowawcza. Zdarzają się jednak przypadki, w których próchnica jest bardzo zaawansowana w konsekwencji czego rozwija się rozległy stan zapalny obejmujący kanały korzeniowe. W tym przypadku z pomocą przychodzi leczenie kanałowe, jakie można wykonać w ChilliDent w Poznaniu. Metoda ta pozwala skutecznie wyleczyć i zachować ząb dotknięty próchnicą. Co ważne, każdorazowo indywidualnie dopasowujemy do danego pacjenta odpowiednią metodę leczenia.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w ChilliDent Poznań

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to bardzo specjalistyczna metoda leczenia kanałowego, w trakcie której wykorzystywany jest dedykowany do tego mikroskop. Dodatkowo w trakcie leczenia tą metodą stosuje się endometr oraz rvg, umożliwiające dokładne zmierzenie długości kanału. Sprawia to, że wspomniane leczenie kanałowe to zdecydowanie najskuteczniejsza i najdokładniejsza metoda leczenia stanu zapalnego zęba pozwalająca na jego uratowanie.

Endodoncja Poznań – umów się na wizytę u specjalisty

W klinice Chillident znajdującej się w samym centrum Poznania doskonale wiemy, że nic tak nie cieszy, jak piękny i zdrowy uśmiech. To właśnie tutaj będziesz miał możliwość poddania się całkowicie bezpiecznemu usunięciu zainfekowanej miazgi oraz oczyszczeniu kanałów zębowych. Nasi specjaliści chętnie przeprowadzą Cię przez cały proces leczenia kanałowego pod mikroskopem i będą do Twojej dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań. Wystarczy, że zadzwonisz do nas i umówisz się na wizytę w gabinecie.