Ile kosztuje wybielanie zębów?

Piękny uśmiech to marzenie każdej osoby, jednak tylko nieliczni mają to szczęście, że ich zęby są śnieżnobiałe i lśniące. Codzienne jedzenie, kawa, herbata i inne napoje powodują osadu i przebarwienia. W efekcie często zdarza się, że nasz uśmiech odbiega od ideału. Na szczęście z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej osób, jest wybielanie zębów. Cena za usługę jest uzależniona od kilku czynników. Pacjenci mają obecnie do wyboru różne metody.

 

– Która metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza?

– Jaki jest koszt wybielania zębów?

– Jak przygotować się do wybielania zębów?

 

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Dzięki naszym wskazówkom będziesz w stanie określić, które metody wybielania zębów w ogóle brać pod uwagę.

Dlaczego zęby żółkną?

Widoczny nalot na uzębieniu sprawia, że czujemy się niekomfortowo w codziennych sytuacjach – np. podczas rozmowy, czy też uśmiechając się. Nieraz może się wydawać, że utrzymujemy odpowiednią higienę jamy ustnej, niemniej zęby przestają być białe. Istnieje wiele przyczyn przebarwień. Na pewno wpływ na to ma codzienna dieta. Kawa, herbata, czerwone wino, tytoń, słodycze, ale także niektóre owoce i warzywa powodują, że nasze szkliwo ciemnieje i nie wygląda najlepiej. Przebarwienia mogą być też uwarunkowane genetycznie lub powstawać w wyniku niewłaściwej pielęgnacji. Jeśli zapominamy o regularnym i prawidłowym szczotkowaniu zębów oraz o ich nitkowaniu, to ryzyko zmiany koloru wzrasta.

 

Żółty nalot na szkliwie często staje się przyczyną kompleksów. Większość osób z tym problemem zastanawia się, jak wybielać zęby. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna. Różne możliwości sprawiają, że obecnie każdy może się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem. Wybielanie zębów jest bezbolesne. Doświadczony stomatolog doradzi, która metoda sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.

Przygotowanie do wybielania zębów

Zanim stomatolog przejdzie do wybielania zębów, sprawdzi, czy wszystkie zęby są zdrowe. Właściwie przygotowane szkliwo jest podstawą. Niezbędny jest dokładny przegląd oraz wyleczenie próchnicy i stanów zapalnych. Wybielanie zawsze powinno być wykonane, kiedy zęby są w dobrym stanie. Przed zabiegiem przeprowadza się jeszcze następujące czynności:

 

  • skaling

 

Jest to doskonale znana metoda usuwania kamienia nazębnego. Jej cena waha się w przedziale 120-150 zł.

 

  • piaskowanie

 

To metoda polegająca na usunięciu osadu nazębnego. Za piaskowanie zapłacimy około 120 zł.

 

  • fluoryzacja

 

Fluoryzacja zabezpiecza uzębienie przed nadwrażliwości. Można ją wykonać pianką lub pastą. Zabieg kosztuje około 50-100 zł.

Metody wybielania zębów - koszt i cena wybielania zębów

Pacjenci mają dziś do wyboru sporo metod wybielania zębów. Są one skuteczne zarówno przy łagodnych przebarwieniach, jak i przy tych najbardziej uciążliwych. Czas zabiegu jest uzależniony od metody, którą doradzi stomatolog. Część z nich, jak np. wybielanie zębów laserem lub lampą, jest wykonywana w gabinecie dentystycznym, a niektóre metody wymagają od pacjenta obowiązkowości – jak np. noszenie nakładek na zębach w domu. Zabiegiem, który daje natychmiastowy efekt, ale najbardziej ingeruje w szkliwo, jest nakładanie licówek ceramicznych. Na to, ile kosztuje wybielanie zębów, wpływ mają różne czynniki. Na ostateczną cenę wpływa wybrana metoda, materiały, produkty wybielające. Nieraz niektóre metody się ze sobą łączy. Podczas konsultacji u specjalisty pacjent otrzymuje konkretne wskazania, na który zabieg warto się zdecydować i który w danym przypadku najlepiej się sprawdzi. Na czym polegają najpopularniejsze metody wybielania zębów?

 

Wybielanie zębów lampą lub laserem

 

Wybielanie zębów lampą zajmuje około 60 minut, a laserem 20-40 minut. Na wstępie stomatolog dobiera odpowiedni odcień zębów i zabezpiecza dziąsła oraz usta przed działaniem preparatu. Następnie nakłada się specjalny żel na łuki zębowe, które po chwili zostaną wystawione na działanie lampy. Czynności te są powtarzane dwukrotnie. Po wszystkim stomatolog usuwa żel i pastę zabezpieczającą i nakłada lakier fluorowy oraz pastę. Dzięki temu zęby nie będą nadwrażliwe. Decydując się na zabieg wybielania lampą lub laserem, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 600 zł.

 

Nakładki wybielające na zęby

 

Popularnym sposobem na wybielanie zębów są nakładki wybielające. Metoda ta wymaga jednak czasu – nakładki z żelem nosi się przez 2-4 godziny przez kilka, a nawet kilkanaście dni. Ceny zaczynają się od około 400 zł.

 

Licówki

 

Licówki dają natychmiastowy efekt. Są one stosowane nie tylko jako metoda wybielania zębów, ale też w celu poprawy estetyki lub skorygowania wady uzębienia. Licówki prezentują się naturalnie, są odporne i nie przebarwiają się. Wytrzymują one w niezmienionym stanie przez kilka lat i więcej. Oczywiście niezbędne jest tu włączenie odpowiedniej pielęgnacji. Cena jest uzależniona od zastosowanego materiału. Koszt licówki kompozytowej wynosi około 300-400 zł. Licówki porcelanowe to już wydatek rzędu 700-1500 zł. 

Zalecenia po zabiegu wybielania zębów

Po powyższych zabiegach należy przestrzegać tzw. białej diety. Miłośnicy kawy i herbaty muszą wytrzymać kilka dni bez swojego ulubionego napoju. Niewskazane jest również spożywanie czerwonego mięsa, słodyczy, alkoholu, papierosów, przypraw barwiących, kolorowych warzyw i owoców. Dobrze w tym czasie spożywać spore ilości nabiału, jasne warzywa i owoce, białe pieczywo oraz ryby i owoce morza.

Która metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza?

Bez względu na to, na jaką metodę wybielania zębów się zdecydujemy, kluczowe jest odpowiednie przygotowanie jamy ustnej. Należy wyleczyć wszystkie ubytki oraz dostosować się do wskazań stomatologa. Wszelkie zabiegi wybielające w klinice stomatologicznej ChillDent są wykonywane w sposób, który będzie odpowiedni dla danego pacjenta. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie, dzięki czemu możliwe jest zagwarantowanie odpowiedniego efektu.

Czy warto wybielić zęby?

Każda osoba cierpiąca z powodu żółkniejącego szkliwa, borykająca się z odbarwieniami czy po prostu krępująca się uśmiechnąć, ma dzisiaj możliwości, by pozbyć się tych problemów. Wystarczy zdecydować się na wybielanie zębów. Ceny zabiegu są uzależnione od stanu uzębienia pacjenta. Z tego też względu niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który doradzi i wskaże, jaką metodę warto zastosować. Dentyści z ChillDent przywrócą biały uśmiech każdej osobie! Należy podkreślić, że zabieg zapewnia trwały efekt, który utrzymuje się nawet przez kilka lat.

Podsumowanie

Specjaliści z kliniki stomatologicznej ChillDent przywrócą piękny i zdrowy uśmiech! Bez względu na to, z jakimi problemami się zmagasz i jak trudny jest Twój przypadek, będziemy Ci w stanie pomóc. Stomatologia estetyczna jest prawdziwym wybawieniem dla wszystkich marzących o pięknych, białych zębach. Wybielenie zębów to zabieg, który pozwoli Ci się uwolnić z kompleksów! W końcu nie będziesz czuć skrępowania, uśmiechając się!

Wszystko co warto wiedzieć o zębach